RSS

Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                                Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                               Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.

Rządowy Fundusz Polski Ład: edycja druga

środa, 2022-06-15

W dniu 15 czerwca 2022 r. Gmina Siedliszcze otrzymała dwie promesy wstępne na inwestycje z obszaru infrastruktury drogowej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Inwestycje dotyczą:

  • Przebudowa drogi powiatowej nr 1809 wraz z przyległymi drogami gminnymi (droga relacji Łęczna - Ciechanki - Szpica - Wola Korybutowa – Siedliszcze.) Zadanie zakłada położenie nowej warstwy bitumicznej oraz poboczy obustronnych utwardzonych, wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań, parkingów oraz zatok postojowych jak również wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, montaż urządzeń BRD oraz niezbędnej infrastruktury a także przebudowę sieci dróg i parkingów w obrębie miasta Siedliszcze w rejonie oddziaływania drogi powiatowej.
  • Rozbudowa infrastruktury wodociągowej wraz z wdrożeniem inteligentnego systemu do odczytu wodomierzy i rozliczania opłat za wodę w Gminie Siedliszcze. Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w Siedliszczu stanowić będzie kolejny etap, który uzbroi tereny mieszkalnictwa jednorodzinnego w system przesyłu wody pitnej oraz utworzy zabezpieczenie dla zaopatrzenia mieszkańców w wodę pitną i poprawi bezpieczeństwo przeciwpożarowe na terenie miejscowości Siedliszcze. Wdrożenie inteligentnego systemu odczytu wodomierzy będzie innowacyjnym przedsięwzięciem w skali Gminy Siedliszcze (kompleksowa wymiana wodomierzy na nowoczesne z funkcją zdalnego odczytu, wymiana zaworów przy wodomierzu, zakup oprogramowania i urządzeń do odczytu oraz wprowadzenie nowych e-usług). 
 Tablica edycja II1    Tablica edycja II2

Aktualności

TERYTORIALSKI rekrutują - zdjęcie ilustracyjne

TERYTORIALSKI rekrutują

05.08.2022

Rekrutacja do 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program... - zdjęcie ilustracyjne

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program...

03.08.2022

W dniu 03 sierpnia 2022 r. Gmina Siedliszcze otrzymała promese wstępną obszaru infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na realizację inwestycji pn. "Modernizacja oczyszczalni ścieków wraz z infrastruktura towarzyszącą w Brzezinach". W ramach przedsięwzięcia zostanie przeprowadzona modernizacja oczyszczalni ścieków w miejscowości Brzeziny.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
IV Zlot Motocyklowy - zdjęcie ilustracyjne

IV Zlot Motocyklowy

01.08.2022

Stowarzyszenie MOTOCYKLAN Siedliszcze zaprasza na IV Zlot Motocyklowy który odbędzie się dnia 13 sierpnia 2022 r. w Siedliszczu. Zlot rozpoczynamy mszą świętą o godz. 10.00 przy Kościele Parafialnym w Siedliszczu, po mszy odbędzie się parada motocyklowa, następnie od godz. ok. 12.00 kolejne atrakcje zlotu na Placu Targowym w Siedliszczu.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Dożynki 2022 - zdjęcie ilustracyjne

Dożynki 2022

01.08.2022

Dożynki Gminno - Parafialne. Odbędą się w dniu 21 sierpnia 2022 r.,w Amfiteatrze przy Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu.

Czytaj dalej
Czytaj dalej

Może Ciebie zainteresować