RSS

Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                                Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                               Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy

poniedziałek, 2022-02-28

Szanowni Państwo,

w obliczu konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy i napływu fali uchodźców, informujemy iż gm. Siedliszcze organizuje zbiórkę darów i miejsca kwaterunkowe dla osób przybyłych z Ukrainy.

Od kilku dni intensywnie pracujemy nad tym, żeby zapewnić miejsca noclegowe i wszelkie niezbędne wsparcie wszystkim tym, którzy do nas trafią.

Na chwilę obecną zorganizowane są punkty kwaterunkowe w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Siedliszczu oraz w Świetlicy w Majdanie Zahorodyńskim.

Osoby, które zechcą udzielić schronienia uchodźcom proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim w Siedliszczu pod nr tel. 82 569 22 02.

W Domu Kultury w Siedliszczu przy ul. Aleksandra Bałasza 10 w godz. 8:00 - 17:00 funkcjonuje Punkt Zbiórki Darów dla osób potrzebujących z Ukrainy.

Każdego kto zechce podzielić się sercem i dobrocią serdecznie zapraszamy.

W pierwszej kolejności potrzebne będą:

  • środki higieny osobistej (żele do mycia, pasty, szczotki do zębów, szampony itp.)
  • ręczniki, papier toaletowy
  • środki opatrunkowe, bandaże, opaski uciskowe, plastry z opatrunkiem
  • żywność o długim terminie przydatności (puszki, kasze, cukier, olej, ryż, makaron, woda - całe zgrzewki i i inne)

Z chwilą przybycia pierwszych osób będziemy na bieżąco informować o dalszych potrzebach.

Zbiórka i pomoc prowadzona jest przy wsparciu: Urzędu Miejskiego w Siedliszczu, Gminnego Ośrodka Kultury, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza, Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta w Siedliszczu

 

Aktualności

Konsultacje w sprawie kąpieliska Ma... - zdjęcie ilustracyjne

Konsultacje w sprawie kąpieliska Ma...

03.02.2023

Burmistrz Siedliszcza na podstawie art. 37 ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2022 r. poz. 2625 z póź. zm.) podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w  sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Siedliszcze w 2023 r. oraz określenia sezonu kąpielowego

Czytaj dalej
Czytaj dalej
PUP - Oferty Pracy - zdjęcie ilustracyjne

PUP - Oferty Pracy

02.02.2023

Wolne miejsca pracy pozostające w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie według stanu na dzień 02.02.2023 r. Zamieszczone na stronie internetowej: https://chelm.praca.gov.pl.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Kurs chemizacyjny uzupełniajacy - zdjęcie ilustracyjne

Kurs chemizacyjny uzupełniajacy

02.02.2023

Uwaga Rolnicy!!! Osoby chętne do odbycia kursu chemizacyjnego uzupełniającego proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Miejskiego w Siedliszczu do dnia 17 lutego 2023 r. Kurs przeznaczony jest dla osób którym kończą się uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Ogłoszenie Burmistrza Siedliszcza o zamiarze dokonania podziałów nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym. - zdjęcie ilustracyjne

Ogłoszenie Burmistrza Siedliszcza o zamiarze dokonania podziałów nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.

30.01.2023

Stosownie do art. 97a ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.)   BURMISTRZ SIEDLISZCZAinformuje   o zamiarze dokonania podziałów nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym oznaczonych jak działki:

Czytaj dalej
Czytaj dalej

Może Ciebie zainteresować