RSS

Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                                Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                               Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.

POMOC UKRAINIE

czwartek, 2022-03-24

Stowarzyszenie Siedliskie Towarzystwo Regionalne z siedzibą w miejscowości Siedliszcze w obecnym czasie skierowało wszelkie działania na pomoc humanitarną obywatelom Ukrainy. Obecnie Stowarzyszenie zajmuje się przyjętymi przez Gminę uchodźcami udzielając im wszelkiego wsparcia.

Ponadto z uwagi na bezpośrednie kontakty z osobami przebywającymi na objętej działaniami wojennymi Ukrainie otrzymujemy od nich prośby o pomoc w zakresie leków, pieluch dziecięcych, materiałów opatrunkowych itp. rzeczy. Listy otrzymujemy drogą e-mail z wyszczególnieniem konkretnych rzeczy które są niezbędnie potrzebne na Ukrainie. Wolontariusze z Siedliszcza wspierali i wspierają uchodźców na przejściu granicznym w Dorohusku.

Wobec tragedii rodzin ukraińskich dotkniętych działaniami wojennymi zwracam się do Wszystkich ludzi z prośbą o przekazanie informacji o działalności humanitarnej Stowarzyszenia w Siedliszczu. Jak również o tym, że każdy kto chciałby pomóc może wesprzeć działalność humanitarną wpłacając na konto stowarzyszenia darowiznę pieniężną. Środki te zostaną przeznaczone na zakup i dostawę konkretnych rzeczy potrzebnych i niezbędnych dla ratowania zdrowia i życia ludzi poszkodowanych działaniami wojennymi na Ukrainie.

Dziękuję Wszystkim Wolontariuszom i Darczyńcom którzy wspierają nasze działania z przesłaniem z piosenki Taraka - Podaj Rękę Ukrainie

Z Serdecznymi Pozdrowieniami

PREZES ZARZĄDU

/-/ Arkadiusz Zawiaczyński


Stowarzyszenie Siedliskie Towarzystwo Regionalne
ul. Aleksandra Balasza 10; 22-130 Siedliszcze
e-mail: sstr@siedliszcze.pl
KRS: 0000514830

konto: 66 8187 0004 2007 0154 4068 0001

w tytule przelewu: darowizna na pomoc humanitarną (można dopisać) Ukraina

Darowizna na Pomoc humanitarną wiąże się z możliwością odpisu podatkowego

Aktualności

Konsultacje w sprawie kąpieliska Ma... - zdjęcie ilustracyjne

Konsultacje w sprawie kąpieliska Ma...

03.02.2023

Burmistrz Siedliszcza na podstawie art. 37 ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. z 2022 r. poz. 2625 z póź. zm.) podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w  sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Siedliszcze w 2023 r. oraz określenia sezonu kąpielowego

Czytaj dalej
Czytaj dalej
PUP - Oferty Pracy - zdjęcie ilustracyjne

PUP - Oferty Pracy

02.02.2023

Wolne miejsca pracy pozostające w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie według stanu na dzień 02.02.2023 r. Zamieszczone na stronie internetowej: https://chelm.praca.gov.pl.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Kurs chemizacyjny uzupełniajacy - zdjęcie ilustracyjne

Kurs chemizacyjny uzupełniajacy

02.02.2023

Uwaga Rolnicy!!! Osoby chętne do odbycia kursu chemizacyjnego uzupełniającego proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Miejskiego w Siedliszczu do dnia 17 lutego 2023 r. Kurs przeznaczony jest dla osób którym kończą się uprawnienia do stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Ogłoszenie Burmistrza Siedliszcza o zamiarze dokonania podziałów nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym. - zdjęcie ilustracyjne

Ogłoszenie Burmistrza Siedliszcza o zamiarze dokonania podziałów nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.

30.01.2023

Stosownie do art. 97a ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 z późn. zm.)   BURMISTRZ SIEDLISZCZAinformuje   o zamiarze dokonania podziałów nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym oznaczonych jak działki:

Czytaj dalej
Czytaj dalej

Może Ciebie zainteresować