RSS

Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                                Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.                                               Witamy na nowej stronie Urzędu Miejskiego w Siedliszczu.

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej w 2022 roku

piątek, 2022-06-10

Gmina Siedliszcze przystąpiła do programu pn.: ”Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W związku z tym Urząd Miejski w Siedliszczu zwraca się do rolników z terenu Gminy chcących skorzystać z programu z prośba o wypełnienie zgłoszenia i dostarczenie go do Urzędu Miejskiego w Siedliszczu do 15 czerwca 2022 roku. Zbiórka odpadów rolniczych będzie bezpłatna, przy założeniu, że Gmina Siedliszcze podpisze umowę z Wykonawcą, który odbierze odpady. O terminie i miejscu zbiórki rolnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Wszystkie dostarczone odpady rolnicze powinny być posegregowane i oczyszczone z pozostałości po sianokiszonce, kiszonce oraz z innych zanieczyszczeń (np. ziemi), a folie - złożone i związane.

Od rolników będą odbierane następujące rodzaje odpadów: folie rolnicze, po balotach sianokiszonek; siatki do owijania balotów; worki po nawozach; sznurki rolnicze; opakowania typu BIG-BAG.

Warunkiem uzyskania wsparcia jest brak zaległości (podatek, woda, śmieci) względem Gminy Siedliszcze.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Siedliszczu, pokój nr 11, tel. 82 569 21 84

 

Do pobrania:

  1. Formularz zgłoszenia

Aktualności

Dofinansowanie do instalacji OZE... - zdjęcie ilustracyjne

Dofinansowanie do instalacji OZE...

23.06.2022

Gmina Siedliszcze informuje, że od dnia 13 maja 2022 r. można składać wnioski na dofinansowanie kosztów montażu instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych. Nabór wniosków trwa od 13 maja 2022 r. do wyczerpania puli środków przeznaczonych na ten cel. Kwota przeznaczona - 80 000,00 zł

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Planowane wyłączenia prądu - zdjęcie ilustracyjne

Planowane wyłączenia prądu

17.06.2022

OGŁOSZENIE Informujemy, że istnieje możliwość planowanego wyłączenia prądu w dniu 21 czerwca 2022 r. obszar planowanego wyłączenia:

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Głos mieszkańców w debacie nad raportem - zdjęcie ilustracyjne

Głos mieszkańców w debacie nad raportem

15.06.2022

Debata nad Raportem o stanie gminy będzie miała miejsce dnia 30 czerwca 2022 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Siedliszczu.

Czytaj dalej
Czytaj dalej
Drzwi otwarte LODR w Końskowoli - zdjęcie ilustracyjne

Drzwi otwarte LODR w Końskowoli

14.06.2022

      Zaproszenie na dzień otwartych drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, który odbędzie się w dniu 26 czerwca 2022 r.

Czytaj dalej
Czytaj dalej

Może Ciebie zainteresować