Szkolenie chemizacyjne podstawowe

piątek, 2023-03-10

Uwaga Rolnicy!!!

Osoby chętne do odbycia szkolenia chemizacyjnego podstawowego proszone są o zgłoszenie się do Urzędu Miejskiego w Siedliszczu do dnia 24 marca 2023 r.  Szkolenie przeznaczone jest dla osób które po raz pierwszy biorą udział w szkoleniu ze stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy.

Szkolenie chemizacyjne jest wymagane od wszystkich beneficjentów płatności bezpośrednich oraz przy zakupie środków ochrony roślin I i II klasy toksyczności.

Uprawnienia są wymagane przez instytucje nadzorujące prawidłowe funkcjonowanie gospodarstw między innymi: Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Zaświadczenie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ważne jest przez 5 lat.

Brak ważnych uprawnień skutkuje mandatem karnym, który nakłada Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a dodatkowo rolnik może mieć pomniejszone dopłaty bezpośrednie przez ARiMR z tytułu niespełnienia wymogów wzajemnej zgodności.

Termin i miejsce szkolenia zostanie uzgodnione po zebraniu osób chętnych.

Szczegółowe informacje oraz zapisy - Wydział Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Siedliszczu tel. 82 569 22 01, 82 544 44 13.

Może Ciebie zainteresować