Dotacja - ujęcia wody

Kto może ubiegać się o dofinasowanie?

1. Inwestorem może być osoba indywidualna lub grupa osób zamieszkujących
w Gminie Siedliszcze.
2. O dotację mogą ubiegać się podmioty wymienione w art. 403 ust. 4 ustawy - Prawo ochrony środowiska, posiadające tytuł prawny do nieruchomości położonych na terenie Gminy Siedliszcze (własność, użytkowanie wieczyste).

Warunki otrzymania dotacji:

  1. Brak możliwości podłączenia do gminnej sieci wodociągowej lub przyłączenie do takiej sieci byłoby ekonomicznie lub z przyczyn technicznych nieuzasadnione.
  2. Brak możliwości poboru wody przydatnej do spożycia z istniejącej, wyeksploatowanej studni zlokalizowanej na danej nieruchomości lub zupełny brak ujęcia wody.
  3. Brak zaległości wobec budżetu Gminy Siedliszcze.

Koszty kwalifikowane

Ze środków budżetu Gminy Siedliszcze finansowane mogą być wydatki na zakup materiałów, odwiertu, montaż urządzeń wchodzących w skład systemu studni wierconej wraz z elementami służącymi do podłączenia studni do budynku mieszkalnego, koszty przygotowania dokumentacji technicznej (o ile jest wymagana), koszty usług geodezyjno-kartograficznych i innych wydatków związanych bezpośrednio z projektem, po wcześniejszym zatwierdzeniu przez Urząd Miejski w Siedliszczu.

Termin przyjmowania wniosków

Wnioski o udzielenie dofinansowania inwestycji związanych z budową studni wierconych rozpatrywane będą do wyczerpania środków finansowych budżetu Gminy Siedliszcze przeznaczonych na ten cel w danym roku budżetowym.

Wysokość dofinasowania?

Dotacja przyznawana jest na podstawie rachunków lub faktur w wysokości do 75% wartości brutto poniesionych udokumentowanych nakładów na budowę studni wierconej, jednak nie więcej niż 6 000 zł (słownie: sześć tysięcy złotych).

Jak dostać takie dofinansowanie, krok po kroku?

  1. Aby uzyskać dofinasowanie należy złożyć kompletny wniosek. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Siedliszczu Wydział Infrastruktury. Wnioski rozpatrywane są w kolejności wpływu. Po pozytywnej weryfikacji wniosku, z Wnioskodawcą zostanie podpisana umowa.
  2. Po zrealizowaniu przedsięwzięcia, nie później jednak niż w terminie do 30 listopada roku budżetowego, w którym zawarto umowę o udzielenie dofinansowania, wnioskodawca składa rozliczenie dotacji celowej, według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 2 do uchwały, wraz z załącznikami:
    • analizę badania wody w zakresie fizykochemicznym i bakteriologicznym potwierdzającą przydatność wody do spożycia;
    • faktury potwierdzające poniesienie nakładów finansowych z dowodami zapłaty.

Do pobrania:

Może Ciebie zainteresować